3com
11 فروردین 1402 - 17:27

وزش باد و طوفان در راه تهران/ دمای پایتخت سرد می‌شود

مدیرکل هواشناسی استان تهران با بیان آنکه دما در شهر تهران به صفر درجه به خصوص صبح یکشنبه خواهد رسید، گفت: وزش باد شدید و خیلی شدید و طوفان لحظه‌ای در تهران پیش‌بینی می‌شود.

مازیار غلامی، مدیرکل هواشناسی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تهران اظهار کرد: با گسترش هوای سرد و بارشی به تهران به بخش کشاورزی خسارت وارد شده و باعث سرمازدگی محصولات می‌شود، توصیه ما به کشاورزان آن است که به هر امکان مانند پوشاندن نهال‌ها، گرمایش در باغ‌ها ایجاد کرده و از سرمازدگی باغات جلوگیری کنند.

وی گفت: پیش بینی می‌شود دمای ارتفاعات تهران تا 5 درجه زیر صفر برسد و دما در شهر تهران نیز به صفر درجه به خصوص صبح یکشنبه خواهد رسید.

مدیرکل هواشناسی استان تهران افزود: وزش باد شدید و خیلی شدید و طوفان لحظه‌ای در تهران مورد انتظار بوده و از امشب سرعت وزش باد افزایش یافته و عمده وزش باد برای شنبه و یکشنبه پیش‌بینی شده و لازم است آمادگی در بخش‌های مختلف صورت گیرد.

غلامی تاکید کرد: طی 48 ساعت آینده لازم است از قرار گرفتن در مناطق مرتفع مانند داربست‌ها و پشت بام‌ها و پارک کردن خودروها زیر درختان فرسوده و تابلوهای تبلیغاتی خودداری کرده، همچنین بارش برف در مسیرهای کوهستانی پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: ارتفاعات بالادست شرایط بارش برف را داشته و در مناطق پایین دستی احتمال بارش تگرگ، باران و رعد وبرق وجود دارد. 

پایان پیام/ 67075

منبع: فارس
شناسه خبر: 1119782