3com
09 آذر 1401 - 14:20

دیپلماسی فرهنگی برای میزبانی پایتخت کتاب در کرج فعال شود

مشاور فرهنگی و اجتماعی استاندارالبرز گفت: با همگرایی و همدلی مسئولان زیربنای همه فعالیت ها به ویژه در حوزه فرهنگ ایجاد می شود و این همان دیپلماسی فرهنگی است که برای میزبانی کرج در هشتمین دوره پایتخت کتاب باید بین متولیان امر وجود داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، اردشیر آل عوض، مشاور فرهنگی استاندار البرز، در جلسه شورای سیاستگذاری پایتخت کتاب که در محل شورای اسلامی شهر کرج با حضور حجت الاسلام سعیدی و جمعی از مدیران فرهنگی استان برگزار شد، گفت: همه دستگاه ها در حوزه فرهنگ برای برگزاری این رویداد که علاوه بر ماهیت فرهنگی بودن رشد اقتصادی را نیز برای استان به همراه خواهد داشت باید همدل و یکصدا باشند. 

وی افزود: دوری از فعالیتهای فرهنگی تکراری و منفعل نبودن به این معنا است که همه دستگاههای حوزه فرهنگ در استان باید با هم همکاری داشته باشند تا یک محصول فرهنگی با آثار و نتایج اجتماعی ثمربخش در شهر کرج به بار بنشیند.  

آل عوض در ادامه گفت: برای تبدیل شدن شهر کرج به پایتخت کتاب باید متمرکز عمل کنیم.

وی همچنین راه اندازی پویش کتابخوانی در مدارس کرج را مورد تاکید قرار داد و گفت: یادیار مهربان باید توسط اداره کل آموزش و پرورش استان در بین دانش آموزان گل کند تا شور و شوق کتاب و کتابخوانی بین نسل نو در شهر کرج ایجاد شود.

مشاور فرهنگی و اجتماعی استاندار البرز گفت: جانمایی نمادهای شهر با رویکرد ترویج فرهنگ مطالعه می تواند کمک شایان توجهی به جلوه های بصری این رویداد فرهنگی – اجتماعی داشته باشد.

وی افزود: دستگاه ها در کرج از درگاه های اطلاع رسانی خود طرح میزبانی پایتخت کتاب را نشر دهند تا چرخه اطلاع رسانی تکمیل شود.

پایان پیام/ع

منبع: فارس
شناسه خبر: 890274