3com
16 دی 1401 - 09:59

همسران و مادران شهدا در گناوه تجلیل شدند

گناوه- مراسم سالروز وفات حضرت ام النین (س) و سومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به همراه تجلیل از همسران و مادران شهدا در مسجد امیرالمومنین (ع) گناوه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، امام جمعه گناوه پنج شنبه شب در مراسم سالروز وفات حضرت ام النین (س) و سومین سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به همراه تجلیل از همسران و مادران شهدا در مسجد امیرالمومنین (ع) اظهار داشت: حضرت ام البنین (س) یک الگو و اسوه بود.

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی افزود: اگر حضرت ابالفضل العباس (ع) علمدار کربلا است، شهید سلیمانی علمدار شهدای بدون مرز است و زندگی این شهید والامقام باید یک الگو و اسوه برای همه کسانی که دوست دارند به اوج قله و سعادت دنیا و آخرت برسند، باشد.

وی با اشاره به اینکه از مؤلفه‌های مهم مکتب آن شهید دشمن شناسی و ولایت مداری بود گفت: شهید سلیمانی راه پیشرفت و رستگاری را اطاعت از ولی فقیه می‌دانست.

امام جمعه گناوه بیان کرد: شهید سردار حاج قاسم سلیمانی یک الگو و نمونه شیعه تراز در عصر غیبت امام زمان (عج) بود و شاخصه‌های شیعه تراز عصر غیبت در ایشان متجلی و متبلور است.

وی یادآور شد: در تشییع پیکر مطهر آن شهید والامقام در دو کشور و پنج استان بیش از بیست میلیون نفر حضور یافتند و محبوب قلب‌های نه فقط شیعه بلکه همه آزادگان دنیا شد.

 همسران و مادران شهدا در گناوه تجلیل  شدند

وی تصریح کرد: ایشان در گمنامی زندگی می‌کرد و خدا نام او را را بلند کرد و محبتش را در دل همه مردم قرار داد و امروز که سه سال از شهادت آن بزرگ مرد می‌گذرد ولی ببینید در سالگرد آن شهید در کرمان چه می‌گذرد.

حجت الاسلام رکنی حسینی با بیان اینکه شهید سلیمانی شخصیتی که به عنوان مالک اشتر رهبری بود، یادآور شد: راز و رمز محبت و بزرگی شهید سلیمانی در بین قلب‌های مردم، اخلاص آن شهید و ولایتمداری ایشان بود.

امام جمعه گناوه با اشاره به سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و روز تکریم و تجلیل مادران و همسران شهدا خاطرنشان کرد: حضرت ام البنین شخصیتی که معامله بی نظیری با خدا انجام می‌دهد.

وی گفت: حضرت ام البنین بهترین‌ها را در دامن خود پرورش می‌دهد و فدای مولا و ولی خود می‌کند.

 همسران و مادران شهدا در گناوه تجلیل  شدند

وی با بیان اینکه دنیا به مانند تجارتخانه و بازار است که عده در آن سود عده‌ای هم ضرر می‌کنند گفت: مادران شهدا مقام پرورش دهنده شهید و فدایی دین را دارند که بسیار بالا است و از این بازار بهترین سود را می‌برند

امام جمعه گناوه یادآور شد: امروز اگر ما با صلابت و استوار در برابر دشمنان ایستاده‌ایم این استقامت و استواری و بزرگی مدیون مادران شهدا و خون پاک شهیدان است.

وی گفت: امروز افتخار ما به خانواده‌های شهداست که هدایتگر این جامعه هستند و مادران و همسران شهدا افتخار ما هستند.

 همسران و مادران شهدا در گناوه تجلیل  شدند

سوگواری و مداحی به مناسبت وفات حضرت ام البنین و سالگرد شهادت شهید سلیمانی، تقدیر و تجلیل از مادران و همسران شهدا از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

 همسران و مادران شهدا در گناوه تجلیل  شدند

 همسران و مادران شهدا در گناوه تجلیل  شدند

منبع: مهر
شناسه خبر: 957980