3com
10 آذر 1401 - 13:45

لرستان ۱۵۰۰ مدرسه تخریبی دارد

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: اکنون یک هزار و ۵۰۰ مدرسه تخریبی در لرستان وجود دارد که ۲۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم تا این مدارس بازسازی شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، رضا عزتی ظهر امروز در بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز لرستان با بیان اینکه توجه ویژه به احسان و نیکوکاری و انفاق در راه خدا مورد تاکید و از تعلیمات دین مبین اسلام است، اظهار داشت: نیکوکاران در راه گره گشایی و خدمت به بندگان خدا گام بر می دارند و احسان و نیکوکاری کارکردهای زیادی در تمام عرصه های زندگی دارد چرا که صاحبان اندیشه در هر اصل و نسلی در این مسیر تلاش دارند.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص مدرسه سازی ، افزود: بیان جایگاه و عظمت و بزرگی امر مدرسه سازی امکان پذیر نیست و بدون مشارکت خیرین ایجاد زیرساخت های تعلیم و تربیت بسیار سخت و دشوار خواهد بود.

عزتی با بیان اینکه در حال حاضر168 مدرسه کانکسی بالای 10 نفر در لرستان وجود دارد، تصریح کرد: اجرای طرح شهید پناهی در این مناطق انقلاب مدرسه سازی در استان ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه معلمان این مناطق جهادگر و ایثارگر هستند، افزود: معلمان مناطق محروم ساعتها پیاده روی می کنند تا بتوانند به دانش آموزان این مناطق علم آموزی کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه هیچ مدرسه بدون معلمی در مناطق محروم لرستان وجود ندارد، افزود: تحول در آموزش و پرورش نیازمند مدرسه پویا و فعال و مدیر توانمند و انقلابی است.

وی با بیان اینکه مدرسه کانون فعالیت و تربیت آینده سازان کشور است، عنوان کرد: نظام استوار باید به مناطق محروم توجه داشته باشد و امروز در این راه نیازمند مشارکت خیرین هستیم.

وی با اشاره به اینکه 505 مدرسه کانکسی و بیش از 300 مدرسه سنگی و کپری در لرستان وجود دارد، تصریح کرد: هنوز هم برخی دانش اموزان لرستان در مدارس کپری تحصیل می کنند که امیدواریم محرومیت زدایی با همت و مشارکت خیرین در این استان اجرایی شود.

عزتی با بیان اینکه اکنون یک هزار و 500 مدرسه تخریبی در لرستان وجود دارد، گفت: 25 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم تا این مدارس بازسازی شوند.

انتهای پیام/641/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 891639